articole-sponsorizate.ro

eMAG.ro

duminică, 6 martie 2011

DINAMO -- Pandurii 2-- 2...sa avem rabdare cu aceasta echipa

O partida care a stat in umbra unui rezultat la masa verde pentru Dinamo s-a transformat vineri seara intr-o lupta pe viata si pe moarte cu Pandurii si cel mai dramatic meci din 2011 al Ligii 1. Dinamo a incheiat 2-2, la capatul unei intalniri in care au fost patru goluri, doua penaltiuri si un gol anulat pe final pentru gazde, in ultima actiune a meciului. La randul lor Pandurii puteau da lovitura in prelungiri, dar si Dinamo, cu un sut pe care toata lumea l-a vazut gol, oprit in plasa laterala. Dinamo a scapat de o eliminare ce se putea acorda. Un meci dificil, dar un arbitraj per total corect, cu faze grele. Un egal pentru care ambele echipe au tras dorit sa il transforme in victorie pana in ultimele secunde.

Dinamo a terminat la egalitate partida de pe teren propriu cu Pandurii Tg. Jiu, scor 2-2, un rezultat surpriza in etapa 20 a Ligii 1. Marius Alexe a deschis scorul in minutul 3, Apostu a egalat in minutul 41, Torje a dus Dinamo in avantaj din nou in minutul 58, pentru ca Voiculet sa egaleze din penalty pe final. Dinamo putea ramane in inferioritate numerica in minutul 54, cand Diabata a fost iertat de eliminare, iar Vlad Munteanu a ratat un penalty in minutul 88.

Dinamo Bucuresti: 34. Balgradean - 3. Rubio, 21. D. Grigore, 4. Moti, 2. Diabate - 22. Torje, 5. D. Kone, 7. C. Munteanu (8. Patrascu '72), 10. Alexe - 19. L. Ganea (20. Bakaj '54), 25. Danciulescu (30. V. Munteanu '80). Antrenor: Ioan Andone.

Pandurii Târgu Jiu : 80. Mingote - 2. Matei (8. Popete '62), 3. Viera, 21. Chiriches, 29. Grecu - 16. Nistor - 7. Bacila (17. Brata '68), 20. Vranjes, 14. Voiculet, 6. Cardoso - 9. Apostu (25. Pleasca '78). Antrenor Petre Grigoras.

Cartonase galbene: Diabate '20 / Bacila '43, Mingote '90+1

Sursa: ONLINESPORT.ro