eMAG.ro

joi, 7 iulie 2011

DINAMO --Emiratele Arabe Unite 1--1

Dinamo - Emiratele Arabe Unite 1-1

Dinamo a terminat astazi la egalitate, 1-1, cu prima selectionata a Emiratelor Arabe Unite, intr-un meci amical disputat in Austria. Selectionata araba se afla pe un modest loc 110 in clasamentul FIFA, dar inaintea galezilor, azerilor sau a selectionatelor Luxemburgului sau Insulelor Feroe.

Scorul a fost deschis de selectionara EAU in prima repriza iar pentru Dinamo a egalat Tucudean in minutul 69 dupa un sut puternic a lui M. Niculae respins de portarul arab in fata.

Liviu Ciobotariu a inceput meciul cu: Bălgrădean - Scarlatache, Grigore, Moţi, Diabate - Torje, C. Munteanu, Kone, Alexe - Dănciulescu, Ganea.

In repriza a II-a au intrat : Curca, Niculae, Cazacu, Rus, Musat, Tucudean, Bakaj, Margaritescu, Patrascu.